Cookies

Noha v sádře vás nezastaví!

Skončila vaše noha v sádře? Těšili jste se na sportování nebo vysněnou dovolenou a radost se změnila v šok a obavy z toho, že budete vyřazeni z běžného života na několik týdnů? Neházejte flintu do žita, i s nohou v sádře můžete dovolenou absolvovat.

Základní pravidla pro dny s nohou v sádře

Již při ošetření získáte od lékaře prvotní informace o základní péči o sádru, i o nohu jako takovou. Ačkoli je sádra na noze poměrně těžká a manipulace zdá nemožná, i s nohou v sádře se dá docela dobře fungovat. Stačí znát základní pravidla, například že noha při poloze vleže musí být vždy umístěna výš než je vaše tělo, nejlépe na měkkém polštáři. Jestliže se už rozhodnete sedět, je vhodné dávat nohu výš, například na protější židli, pokud možno až nad úroveň vašeho srdce. Také pravidelný pohyb prsty na zlomené noze je důležitý, ideálně každou půlhodinu. 

Důležité pomůcky

Jestliže už jste schopni chůze, budete potřebovat berle. S tím vám poradí váš lékař popřípadě personál v obchodě se zdravotními pomůckami. Základním pravidlem při výběru berlí je, že držadlo by mělo při natažené paži dosahovat k zápěstí a vrchol berlí by měl být cca. 3-4 cm pod podpažní jamkou. Pro bezpečnou chůzi s nohou v sádře o berlích je důležité nepřenášet plnou váhu do podpaží, ale pokusit se na rukou vzpírat. 

Na dovolenou s nohou v sádře? Bez problémů i do moře!

Určitě začnete v hlavě řešit, jak zvládnete běžnou starost o domácnost, děti, domácí mazlíčky, a také jak se s nohou v sádře osprchujete? Už v nemocnici se dozvíte, že by sádra neměla přijít do kontaktu s vodou, přichází tedy otázka, jak koupel bezpečně zvládnout? I tady existuje řešení, skvěle vám poslouží návlek na nohu v sádře, který je vyrobený z odolného materiálu a díky tomu, že dokáže pomocí balonku vytvořit kolem sádry vakuum, zabrání tak kontaktu s vodou. Skvělým benefitem také je, že tento návlek je protiskluzový, tudíž se nemusíte bát toho, že v koupelně uklouznete. 

Návlek na nohu se vyrábí ve více velikostech, podle toho zda máte sádru pouze po lýtko nebo máte celou nohu v sádře. I pro tyto případy je tento návlek vhodný. 

Je navíc určený i do slané vody, jestliže se vám stal úraz těsně před dovolenou, nezoufejte. S těmito návleky na nohu se dá koupat nejen ve sladké vodě, ale pokud vám to zdravotní stav dovolí, můžete jej využít i při koupání v moři. 

 

Podle zákona o evidenci tržeb je prodávající povinen vystavit kupujícímu účtenku. Zároveň je povinen zaevidovat přijatou tržbu u správce daně online; v případě technického výpadku pak
nejpozději do 48 hodin.
© Copyright 2017 - Jakékoliv užití obsahu stránek v četně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování textů, fotografií je bez písemného souhlasu provozovatele těchto stránek přísně zakázáno.